Az intézkedéseket a luxemburgi gazdasági miniszter jelentette be. Az európai uniós tagország azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2020-ig a megújuló energiák részesedését a helyi piacon 11 százalékra növeli. A most ismertetett új intézkedések e cél elérését támogatják. Étienne Schneider gazdasági miniszter közölte, hogy újradefiniálják a napenergia-termelés jogi keretfeltételeit és a politikus egy törvénytervezetet is bemutatott. Luxemburgban jelenleg a fotovoltaikus modulok tulajdonosai kötelesek az általuk termelt teljes energiamennyiséget a hálózati szolgáltatók felé értékesíteni. A jövőben azonban lehetőségük lesz arra, hogy a megtermelt energia egy részét részben maguk használják fel. Ugyanez vonatkozik majd arra az áramra is, amelyet a szomszédok vagy az egy utcában lakók ökoáram-közösségek keretében termelnek meg. Változást jelent az is, hogy a megtermelt áram saját használatú része után nem kellene adót fizetni, írta a lessentiel.lu.

Az áramot termelők, illetve fogyasztók az aktuális tarifák alapján eldönthetik, hogy számukra pénzügyi szempontból vonzó-e az energia saját célú fogyasztása vagy annak tovább értékesítése. Schneider szerint a termelő felhasználó ötletéről van szó, a távlati cél pedig egy intelligens áramhálózat kialakítása. A gazdasági miniszter egyúttal bejelentette az első állami pályázatot nagy méretű fotovoltaikus rendszerek számára. A vállalatoknak és a magánszemélyeknek augusztus 31-ig lesz idejük arra, hogy egy legalább 500 kilowatt teljesítményű projekt pályázati anyagát benyújtsák. A rendszereket vagy egy ipari területen vagy egy épület tetején kell elhelyezni. A pályázati kiírásban szerepel a tervezett állami támogatás is, amelyet 18 hónapon belül folyósítanak.

c7e76075-2054-495e-a7a3-af6176603f54.jpeg

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://altenergia.blog.hu/api/trackback/id/tr6313904106

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása